top of page

NASZ ZESPÓŁ

Nasza  załoga  składa  się  tylko  z  pasjonatów    —   doświadczonych pentesterów  i  badaczy bezpieczeństwa  IT  oraz  programistów. Łączą nas dwie cechy: kochamy hakować i chcemy się tym dzielić. Wierzymy, że tylko przez praktyczny trening, nie tylko obrony, ale i ofensywy, można dotrzymać kroku dzisiejszemu, stale zmieniającemu się światu.

Naszym zdaniem,   jednym   z   najlepszych   sposobów  na  szlifowanie technik wyszukiwania i wykorzystywania  błędów są  międzynarodowe zawody bezpieczeństwa IT, zwane Capture The Flag (CTF).

Drużyny CTF

Wszyscy w HackingDept są członkami najlepszych polskich grup CTF-owych. Razem  z nimi  odnosimy  sukcesy

w ogólnoświatowych zmaganiach, wiele razy  pokazując, że należymy do  ścisłej światowej czołówki ekspertów

w dziedzinie bezpieczeństwa teleinformatycznego.

neonowe szkielety

Zespoły CTF

Dragon Sector

Potrójny mistrz świata i jeden z najbardziej utytułowanych zespołów CTF-owych. Powstał w 2013 roku i już w kolejnym sezonie po raz pierwszy wygrał klasyfikację CTFtime. Od początku swojej działalności stał na podium tego rankingu aż sześć razy. Do końca ubiegłego sezonu zespół miał na koncie ponad 28 zwycięstw w międzynarodowych konkursach.

Więcej informacji: http://dragonsector.pl

 
logo dragon sector
logo p4

p4

Brązowy medalista rankingu CTFtime w 2018 roku, drugi zespół w Polsce. Może się poszczycić czwartym miejscem w 2019 i piątym w 2016 roku. Przez ostanie cztery lata zespół stawał na podium międzynarodowych zawodów prawie 50 razy.

Więcej informacji: https://p4.team/

SUKCES POLSKIEJ DRUŻYNY W KONKURSIE HACK-A-SAT

Polska drużyna "Poland Can Into Space” zajęła drugie miejsce w finałach zawodów “Hack-a-Sat” , organizowanych przez Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych (USAF). 

Celem zawodów było odzyskanie kontroli nad satelitą utraconym w wyniku symulowanego ataku hakerskiego. Polski zespół zajął w nich drugie miejsce. Zadaniem dodatkowym podczas finałów było opracowanie planu misji wykonania zdjęcia księżyca przez satelitę. Polski zespół w tym zadaniu przygotował najdokładniejszy plan, który jako jedyny został zrealizowany przez prawdziwego satelitę znajdującego się na orbicie okołoziemskiej.

 

Przygotowując się do finałów, które odbyły się w dniach 7-9 sierpnia 2020 roku, każda z drużyn musiała najpierw zapoznać się ze wszystkimi podzespołami modelu finałowej satelity. Nie obyło się bez problemów – w ostatnich dniach przed finałami przez wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych przeszła tropikalna burza. Pozbawiła ona prądu kilkaset tysięcy domów, w tym dom członka zespołu, gdzie znajdował się testowy satelita. "Polski" satelita musiał być przez ten czas zasilany generatorem na olej napędowy.

 

Aby wziąć udział w finałach, polski zespół musiał się znaleźć wśród 8 najlepszych ekip z etapu kwalifikacji. Wymagało to rozwiązania kilkudziesięciu zadań z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz technologii satelitarnych. Pokonując ponad 1200 zespołów z całego świata, Polacy dostali się do finału również z drugiego miejsca.

 

"Poland Can Into Space" składał się z członków p4 i Dragon Sector – dwóch najlepszych polskich zespołów zawodów z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego ("Capture The Flag"), oraz ekspertów z doświadczeniem w projektowaniu polskich, studenckich misji satelitarnych. Warto zaznaczyć, że dużą część zespołu stanowili obecni lub byli specjaliści zespołu CERT Polska, działającego w strukturach NASK. Za osiągnięte wyniki w konkursie Hack-A-Sat, polski zespół otrzymał nagrodę w wysokości 45 tysięcy dolarów.

Poland Can Into Space

Zdjęcie księżyca wykonane przez satelitę zgodnie z planem misji przygotowanym przez polski zespół.

bottom of page